Діяльність ЖЕКів має бути прозорою та ефективною

Останніми днями ЗМІ активно поширюють інформацію про те, що найближчим часом комунальні платежі для населення зростуть на 40% і будуть зростати надалі. Розуміючи складну ситуацію в економіці країни, вимоги Міжнародного валютного фонду та усвідомлюючи очевидну невідворотність зростання цін, ми не говоримо про необхідність зберегти ціни на сьогоднішньому рівні.
Однак, сьогодні ми щомісяця сплачуємо квартплату, розрахуваємось за тепло і воду, але насправді не знаємо, як одержаними коштами розпоряджається ЖЕК чи інша обслуговуюча організація. Ми завжди чуємо і від працівників ЖЕКу, і від міських чиновників, що грошей НЕ ВИСТАЧАЄ ні на поточний, ні, тим більше, на капітальний ремонт, їх навіть не вистачає на те, щоб розрахуватись за спожите тепло, електроенергію і воду.
Але, коли ми візьмемо будинок, в якому створено ОСББ чи ЖБК і мешканці самостійно здійснюють обслуговування свого будинку, то при таких же тарифах, а іноді і нижчих, ці організації примудряються належно утримувати свої будинки і навіть проводити капітальні вкладення як-то утеплення стін будинків.
То чому так виходить? Проблема в ефективності управління? Чи керівництво ЖЕКів використовує кошти не за їх прямим призначенням? Чи кошти на утримання одного будинку використовуються для погашення боргів іншого і затикання існуючих дірок?
Питання прозорості і ефективності діяльності ЖЕКів уже протягом тривалого часу обговорюється і на місцевому, і на державному рівні, але «віз і нині там».
В цій ситуації ми не говоримо про ліквідацію ЖЕКів, створення конкуренції між експлуатуючими організаціями, в тому числі і ЖЕКами. Це все гарні ідеї, які потребують детальної розробки і системного втілення.
Наша пропозиція проста для реалізації і не потребує багато часу і зусиль . Ми пропонуємо кожному, кому небайдуже, в якому будинку він живе і за що платить гроші, звернутися до ЖЕКа з конкретними питаннями по його власному будинку. Для зручності ми підготували формуляр заяви. Ефективність цієї ідеї зростатиме зі зростанням кількості осіб, які звернуться з такою заявою. Одну заяву ЖЕК може проігнорувати, а десять проігнорувати складніше. Сотню – ще складніше. І якщо з кожного будинку, який обслуговується ЖЕКом (в середньому ЖЕК обслуговує 30 будинків), з заявою звернеться хоча б 30 людей, то таких заяв у ЖЕКа буде 900!!!
Майдан показав нам, що разом люди можуть зробити неможливе, то невже ми самі не можемо навести порядок у себе вдома?

Ваші пропозиції та запитання

Надіслати

Опитування

Яку форму власності дошкільного дитячого закладу, у разі його будівництва, ви обираєте:


Відповісти